Tuna Koçluk

 

Öğretmenler İçin Eğitim Koçluğu

Sitemize bir göz atın ve herhangi bir sorunuz olduğunda bizi aramaktan çekinmeyin.

ÖĞRETMEN OLMAK YETMEZ. GÜNÜMÜZ ÖĞRETMENİ OLMAK ÖZEL BİR ÇABA GEREKTİRİR.

 

Son yıllarda öğretmen olmanın ne kadar zor olduğu, hatta çoğumuzun olmayı başaramadığı bir dönemdeyiz. Öğretmen olmak için yıllarca emek vererek kazandığımız fakültelerin de bir önemi kalmadı. İlle de muhtelif birkaç sınavda daha başarılı olmamız beklenmekte.

 

DÜNYA DEĞİŞİYOR, EĞİTİM ALGISI DEĞİŞİYOR. YA ÖĞRETMENLERİMİZ?

Her geçen yıl sınav sisteminin ve eğitim öğretim tekniklerinin değiştiğine hepimiz tanıklık ediyoruz. Değişime ayak uyduramayanlar tek gelirle hayatını idame etmeye çalışırken öğretme kalitesi de istenilen ölçüde olamayacaktır.

 

GÜNÜMÜZ ÖĞRENCİLERİNİN ÖĞRETMENLERDEN BEKLENTİLERİ ARTMAKTADIR.

Öğretme stratejileri değiştikçe öğrenci niteliği de değişiyor. Günümüz öğrencileri, arkadaş gibi olan, empati yeteneği gelişmiş, ruh haline uygun ders işleyen, öğretmede pratik yöntemleri bilen, güler yüzlü, eli maşalı olmayan, vb. öğretmenler aramaktadır. Bu özelliklerden mahrum öğretmenlerimiz mesleğinin tadına varamadığı gibi öğrenciye de faydalı olamamaktadır.

 

ÖĞRETMENLERİMİZ İÇİN CİDDİ EK GELİR.

Eğitim camiasında çeyrek asırdır emek harcayan değerli hocalarımız tarafından ‘’Öğrenci Koçluğu’’ adı altında Uluslararası ICf onaylı sertifika programı ile siz değerli öğretmenlerimize bu mesleğin tüm incelikleri öğretilmektedir. Aranılan öğretmen olup okulda, dershanede sizi bir adım öne geçirecek olan mesleki beceri ve teknikleri bu programda bulabileceksiniz.

 

Böylece rekabet koşullarına ayak uydurmakla kalmayıp yepyeni bir ekonomik gelir kapısı aralayacaksınız. Sadece öğrenci koçluğuyla kaliteli bir hayat süren onlarca eğitmenin olduğunu bizimle tanıştığınızda sizler de göreceksiniz.

 

 

 

Projeler

Tuna Koçluk bültenlerine abone olmak ücretsiz ve kolay.
Email adresinizi aşağıdaki pencereye yazıp “Abone Ol” demeniz yeterli.


© 2013 Tuna Koçluk. Tüm Hakları Saklıdır. Eğitim | Yaşam Koçluğu